Реал (Мадрид) не успя да победи 17-ия в Примера дивисион Сарагоса и стигна само до 1:1 при гостуването си в автономния регион Арагон в мач от 29-ия кръг на испанското първенство.

Така столичани не успяха да се възползват от грешната стъпка на лидера Барселона, който пък не можа да победи друг слабак - Селта, завършвайки наравно 2:2.

Началото бе шокиращо за възпитаниците на Жозе Моуриньо, които се оказаха догонващи в резултата. Още в 6-ата минута халфовете на Реал сбъркаха една топка в центъра на терена, Родри се измъкна сам срещу Диего Лопес и прониза вратаря на мадридчани за 1:0.

Радостта на "Ла Ромареда" обаче изтрая около половин час - в 38-ата минута Кристиано Роналдо получи топката от Игуаин на границата на наказателното поле, премина двама противници и с точен удар в близкия ъгъл изравни резултата - 1:1.

Малко след началото на второто полувреме голямата звезда на шампионите можеше да реши всичко с втори гол, но пропусна да отбележи, излязъл сам срещу вратаря на Сарагоса. Марсело пък удари греда при добавката отблизо.

Така домакините прекъснаха победната серия на Реал от 6 поредни успеха.