Педро Родригес се отличи с два гола при успеха на Испания над Панама с 5:1 като гост в контролна среща. Маркел Сусаета пък бе точен за "ла фурия" в дебютния си мач.

Панама издържа едва 16 минути на натиска на Испания и Педро откри резултата след асистенция на Андрес Иниеста.

Халфът на Барселона подаде и за следващото попадение, дело на Давид Вия в 30-ата минута. Малко преди почивката пък Педро направи резултата класически.

В последните минути на двубоя паднаха цели три попадения. В 82-ата минута Серхио Рамос направи 4:0, а в 84-ата дебютантът Сусаета реализира последното попадение за световния и европейски шампион Испания.
Панама успя да стигне до почетен гол едва в 87-ата минута след точно отсъдена дузпа от Габриел Гомес.

На пресконференцията след мача Сусаета предизвика скандал, защото нито веднъж не изрече името на Испания, а вместо това наричаше тима "това нещо". Причината за това отношение на играча на Атлетик (Билбао) е, че той подкрепя движението на баските сепаратисти.

Ето състава на Испания: Валдес (Касияс), Хуанфран, Албиол, Хави Мартинес, Алба (Рамос), Бускетс, Бенат, Иниеста (Фабрегас), Мата (Навас), Вия (Сусаета), Педро (Солдадо).