Испания победи Ирландия с 2:0 в контрола, играна в Ню Йорк. Това бе последен мач за "Ла Фурия" преди старта на Купата на Конфедерациите. Европейските и световни шампиони се наложиха с голове на Роберто Солдадо и Хуан Мата, които бяха точни след почивката.

През първата част отново испанците натискаха повече, но нямаха късмет да вкарат. Опасен удар на Иниеста мина над напречната греда. Ирландците предимно се отбраняваха, но можеха и да поведат след груба грешка на Пике. Топката обаче мина покрай вратата на Валдес.

В 69-ата минута класата на Испания си каза думата. След центриране на Арбелоа Солдадо успя да преодолее Форде. Две минути преди края Касорла изведе Мата, който не сгреши за 2:0.

"Фуриите" започват участието си на Купата на Конфедерациите с двубой срещу Уругвай.