Реал Сосиедад победи Барселона с 3:1 в мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. Загубата на каталунския гранд позволи големият съперник Реал (Мадрид) да оглави класирането в Испания еднолично с 63 точки. Атлетико (Мадрид) все още не е изиграл мача си от кръга, но при победа ще измести Барселона от второто място и ще е с равен брой с точки с лидера – 63.

Реал (Мадрид) с класика срещу Елче >>

През първото полувреме домакините от Реал Сосиедад играха по-добре и създадоха повечето опасни ситуации. В 21-ата минута дори успяха да вкарат топката в мрежата на вратата пазена от Валдес, но малко преди това играта бе спряна за нарушение на Серхио Рамос срещу Давид Сурутиуса и попадението не бе зачетено.

Все пак домакините поведоха в 32-ата минута, а попадението бе автогол на Алекс Сонг, който не успя да реагира по най-добрия начин на центриране на Карлос Вела. Само 4 минути по-късно обаче Лионел Меси се разписа за Барслона и възстанови равенството със своя гол номер 229 в Ла Лига – постижение, с което измества Раул от второто място във вечната ранглиста.

Само за 5 минути през второто полувреме обаче Реал Сосиедад успя отново да си върне водачеството, а и да отбележи трети гол, с който да затвърди победата си. Антоан Гризман бе точен в 54-ата, а Давид Сурутуса оформи крайното 3:1 в 59-ата минута.