Барселона постигна категоричен успех с 3:0 при гостуването си на Сарагоса в среща от 31-вия кръг на Примера дивисион.

Въпреки че бяха без някои от основните си играчи като Лео Меси, Андрес Иниеста, Жерар Пике и Педро, каталунците направиха нова крачка към шампионската титла.

Головото шоу започна в 20-ата минута, когато Тиаго Алкантара напредна, потърси Алексис Санчев и след двойно подаване с чилиеца, 22-годишният испанец откри резултата.

В 39-ата Кристиан Тейо бе изведен сам срещу вратаря и удвои преднината на Барселона.

Натискът на полуфиналиста в Шампионска лига продължи. Малко след почивката Алексис Санчес уцели напречната греда след прехвърлящ удар. В 53-ата обаче Тейо не сгреши и с втория си гол в мача оформи крайния резултат.

До края пропуски направиха Фабрегас, Вия и Тейо.

Така Барса е на върха с 81 точки, а Сарагоса вече 14 поредни мача няма победа и логично е в зоната на изпадащите с 27 точки.