Реал (Мадрид) направи поредна грешна стъпка, след като направи равен 2:2 с Еспаньол в среща от 16-ия кръг на Примера. За гостите изравнителното попадение в 88-ата минута вкара Хуан Албин и смълча трибуните на „Сантиаго Бернабеу”.

Срещата започна с минута мълчание в памет на загиналите при стрелба в начално училище в САЩ.

Домакините започнаха много силно и още след първите 5 минути на мача имаха две чудесни положения, но малко не стигна на Кристиано Роналдо и Лука Модрич, за да открият. В 27-ата минута Модрич отновово имаше за какво да съжалява, защото хубавият му изстрел от около 20 метра срещна гредата.

В 31-ата минута обаче гостите от Еспаньол успяха да поведат. Жоан Верду подаде чудесно между бранителите на Реал към Серхио Гарсия, а той с диагонален изстрел не остави шанс на Икер Касияс и резултатът вече бе 0:1.

В 40-ата минута Роналдо направи невероятен пропуск от около 5-6 метра, след чудесно подаване на Йозил, но в самия край на полувремето успя да се реваншира с изравнителен гол.

Второто полувреме започна с гол за Реал (Мадрид), с който домакините постигнаха пълен обрат. Негов автор в 48-ата минута бе Фабио Коентрао, а асистенцията бе на Роналдо. Голът се отрази много добре на играта на „белия балет” и през второто полувреме това бе водещият отбор.

В последните минути на срещата обаче Еспаньол успя да стигне до ценна и престижна точка, след като Хуан Албин прати топката във вратата в 88-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Реал.