Барселона е много близо до финала на турнира за купата на Краля в Испания. Малко, след като Реал победи Атлетико с 3:0 в мадридското дерби, каталунците също записаха чиста победа в първия си полуфинален двубой срещу Реал Сосиедад.

Тимът на Херардо Мартино се наложи с 2:0 на своя "Камп Ноу" и вече гледа към мача за трофея, в който най-вероятно ще се изправи срещу вечния си съперник.

През първата част Барселона бе по-активният отбор на терена и закономерно откри резултата малко преди почивката. Серхио Бускетс се разписа в 44-ата минута, а малко преди това късметът изневери на Лео Меси, който нацели гредата.

Бранителят на Реал Сосиедад Иниго Мартинес пък получи директен червен картон заради обидни думи към съдията.

Всичко свърши в 60-ата мин, когато Горка Елустондо си отбеляза автогол след атака на домакините, преминала през Сеск Фабрегас и Алексис Санчес.