Хетафе очаквано спечели домакинството си на Сарагоса с 2:0 в първи мач от 26-ия кръг на Примера дивисион.

Адриан Колунга откри резултата в 21-ата минута, но по-интересните неща се случиха след почивката. В 60-ата минута Сарагоса остана с 10 души на терена след втори жълт картон на Глен Лувънс.

Веднага след това домакините стигнаха до второ попадение, реализирано от Серхио Ескудеро.

В 63-ата минута обаче и Хетафе остана с човек по-малко и силите на терена бяха изравнени. За втори жълт картон терена преждевременно напусна Педро Леон. До края не паднаха нови голове и така Хетафе прибави нови три точки към актива си.

Така в класирането Хетафе е осми с 38 точки, а Сарагоса е на две точки над чертата за изпадащите отбори с 25.