Хетафе обърна гостуващия Депортиво (Ла Коруня) с 3:1 в мач от 22-ия кръг на испанското футболно първенство. Възпитаниците на Луис Гарсия записаха първа победа от два месеца и прекъснаха серия от седем мача без успех в Примера дивисион.

Така отборът от мадридското предградие събраха 29 точки и се изкачи на 11-о място във временното класиране. Депортиво пък остана на дъното с 16 точки, след като допусна трета поредна загуба.

Двубоят започна добре за гостите. В 10-ата минута вратарят на Хетафе Мигел Анхел Моя повали Иван Рики в наказателното поле и получи директен червен картон, а Луис Пици беше точен от бялата точка за 1:0 за гостите от Ла Коруня.

Въпреки че останаха с човек по-малко, домакините стигнаха до изравняване в 25-ата минута. Евалдо извърши нарушение срещу Абделазиз Барада в пеналта на Депортиво и Диего Кастро вкара отсъдената дузпа.

В 70-ата минута Абел Агилар от гостите получи пресилен втори жълт и червен картон, след като закачи с лакът Борха Фернандес при борба за висока топка в централната зона на терена. Така двата отбора доиграха срещата с по 10 души на терена.

Хетафе стигна до обрата с два бързи гола към края. В 81-ата минута Алваро Васкес направи 2:1 със силен удар от 25 метра в десния ъгъл на Даниел Арансубия. Три минути по-късно Адриан Колунга реши всичко с трето попадение. Той получи пас в пеналта от дясно от Барада, с рязко движение преодоля Кака и с удар по диагонала от 6-7 метра простреля Арансубия в близкия ъгъл.

Осасуна се измъкна от зоната на изпадащите след домакински успех с 1:0 над друг застрашен от изпадане тим Селта. Емилиано Арментерос отбеляза единственото попадение в 55-ата минута, а домакините събраха 21 точки и се изкачиха на 16-ото място. Селта е 17-и с 20 точки.