Хетафе победи Реал Сосиедад с 2:1 в последния мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. Домакините губеха в резултата, но успяха да обърнат всичко в своя полза и да стигнато до ценните три точки.

Карлос Вела изведе Реал Сосиедад напред в резултата още в 4-ата минута, но Педро Леон изравни за 1:1 в 18-ата.

Шест минути преди края на първото полувреме пък Абделазиз Барада донесе победата за Хетафе с гол във вратата на Клаудио Браво.

Така 4 кръга преди края на шампионата Хетафе се изкачи на 8-а позиция с актив от 47 точки и е на 6 точки от 6-ия Малага, който заема последното място, даващо право на участие в евротурнирите.

Реал Сосиедад пък остана на 4-а позиция с 58 точки, но вече има аванс от само 2 пункта пред петия Валенсия.