Барселона остава единственият отбор в испанското първенство с пълени актив от точки и след 4-тия кръг, в който победи Хетафе като гост с 4:1.

Така Барса е лидер в класирането с 12 точки, докато Хетафе е 10-и с 4 точки.

Първото сериозно положение за гол дойде в 26-ата минута, когато Тиаго Алкантара пое топката през центъра, навлезе в наказателното поле и стреля, но уцели напречната греда на домакините.

Каталунците успяха да поведат в 32-ата минута, когато Сеск Фабрегас също реши да пробива през центъра и нахлу в опасна близост пред вратата на домакините, там бе блокиран от защитник, но Адриано се озова на стрелкова позиция и прати топката във вратата на Моя.

През второто полувреме в игра за гостите се появи Лионел Меси, който бе оставен да почива на резервната скамейка, след като игра за Аржентина през седмицата. С влизането на звездата на "синьо-червените", играта на отбора значително се раздвижи. В 66-ата минута Меси падна в наказателното поле на мадридчани, но претенциите му за дузпа обаче не бяха уважени.

Дузпа обаче бе отсъдена 6 минути по-късно заради нарушение на Валера срещу Педро. Меси застана зад топката и със силен удар реализира.

Много скоро обаче изглежда приключи и в 72-ата минута Меси вкара нов гол. Педро подаде на Монтоя вдясно, защитникът пусна пас по земя успоредно на голлинията и аржентинецът само засече топката, за да направи резултата класически.

Още в ответната атака Хетафе вкара първия си гол за 1:3. Току-що влезлият като смяна Сарабия получи топката на границата на наказателното поле, опита диагонален шут, който обаче първо срещна крака на Адриано, след това рикошира от главата на Масчерано и влезе непридвидимо във вратата на Валдес.

Това обаче не бе всичко в мача и в първата минута от добавеното време Барса стигна до още един гол. Завърналият се след дълго лечение от контузия Давид Вия показа невероятно овладяване на гърди след високо подаване, с което финтира Валера, а след това отбеляза и оформи крйния резултат 1:4.