Бетис победи Хетафе с 4:2 като гост в последен мач от десетия кръг на испанското футболно първенство.

С третия успех в последните си четири мача в Примера дивисион тимът от Севиля се изкачи на четвърто място в подреждането с 19 точки.

Лидер е Барселона с 28 точки, пред Атлетико (Мадрид) с 25 точки и Реал (Мадрид) с 20 точки.

След почти час без голове на стадион "Алфонсо Перес" Бетис откри резултата в 59-ата минута чрез Хорхе Молина, който се възползва от подаване на Рубен Кастро и реализира четвъртия си гол за сезона. Десетина минути по-късно Диего Кастро изравни, след като засече центриране в пеналта на Франсиско Алкасер. Бенят Ечеберия от фаул отново даде аванс на Бетис в 74-ата минута, а 2 минути по-късно Рубен Кастро завърши контраатака след подаване на Хуан Карлос, за да направи 3:1.

Педро Леон намали в последната минута, но в добавеното време, а Салва Севия оформи крайното 4:2.

Хетафе, който преди този мач имаше три победи в четири срещи в първенството, остана на 10-о място с 13 точки.