Реал (Мадрид) допусна огромна грешка в борбата си за титлата, а Атлетико (Мадрид) вече е едноличен лидер на върха в Примера дивисион.

След поражението в "Ел Класико” само преди няколко дни, сега Реал записа втора поредна загуба и пропадна в класирането. Този път „белите” отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Севиля от 30-ия кръг на испанския шампионат.

Срещата започна прекрасно за мадридчани и те поведоха в резултата още в 14-ата минута с гол на Кристиано Роналдо от пряк ссвободен удар. Радостта на мадридчани обаче не трая дълго и само 5 минути по-късно Шаби Алонсо изгуби в средата на терена, домакините организираха светкавична контраатака и след извеждащ пас на Хосе Антонио Рейес, Карлос Бака се озова очи в очи с вратаря Диего Лопес и реализира за 1:1.

В края на първото полувреме гостите бяха близо да поведат отново, но удар на Роналдо срещна гредата.

Севиля нанесе решителния си удар в 72-ата минута, когато пас на Ракитич стигна до Бака и централният нападател на андалусийците отново не прости и реализира за 2:1, което бе и крайният резултат в срещата.

От поражението на Реал (Мадрид) се възползва градския съперник Атлетико. "Дюшекчиите” стигнаха до минимална победа с 1:0 като домакин на Гранада.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Единественото попадение в мача бе дело на обичайния заподозрян – Диего Коща. Новоизлюпеният испански национал от бразилско потекло донесе успеха на тима си с гол с глава в 63-ата минута.

Така Атлетико вече е сам на върха с актив от 73 точки. Барселона е на второ място със 72 точки след победата над Селта, а Реал (Мадрид) остава със 70 точки и пропадна до третата позиция.

Севиля е на 5-о място с 50 точки, а Гранада е 11-и с 34 т.