Малага постигна труден успех с 1:0 срещу гостуващият Осасуна в мач от 31-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините доминираха през целия двубой, но спечелиха трите точки след гол в последните секунди на добавеното време на Жулио Баптища. Той се възползва от грешка в защитата на гостите, които не успяха да изчистят топката след изпълнение на пряк свободен удар.

Малага е на пето място в класирането с 50 точки, а Осасуна на 15-а позиция с 31 точки.

Преди мача фенове на Малага организираха протест срещу УЕФА.

Причина за недоволството на привържениците стана победния гол за 3:2 за Борусия (Дортмунд) в третата минута на даденото продължение, при атаката за който на два пъти футболисти на германците бяха в положение на засада.

Първият мач от четвъртфиналите в Шампионската лига в Испания беше завършил 0:0 и при 2:2 Малага щеше да продължи напред.