Еспаньол записа първи успех за сезона в испанската примера дивисион. Тимът от Барселона надделя над Атлетик (Билбао) в мач от втория кръг на шампионата. С два гола за победителите се отличи Серхио Гарсия.

Той откри резултат в 25-ата, след като засече хубаво центриране на Алваро Васкес. След почивката обаче равенството бе възстановено. В 62-ата минута бе точен Йоренте за 1:1. Всичко обаче свърши в 74-ата минута, когато Гарсия реализира второто си попадение в двубой, засичайки с глава центриране от корнер.

След този успех Еспаньол се изкачи до 9-ото място в касирането с актив от 3 точки. Атлетик пък остава без победа с 1 точка и заема 13-ата позиция. С пълен актив от по 6 точки след първите два кръга са Реал (Мадрид), Валенсия и Бетис.