Хетафе и Еспаньол направиха равенство 1:1 в първата среща от 24-тия кръг на първенството на Испания.

Така Хетафе прекъсна серията от две поредни загуби, а амбицираният за класиране в Европа Еспаньол записа трети пореден мач без победа.

И двата гола паднаха в средата на второто полувреме. Гостите от Барселона поведоха в резултата в 66-ата минута с попадение на Алваро, но само четири минути по-късно Федор от дузпа изравни.

Каталунците завършиха мача с човек по-малко, след като червен картон в 81-ата минута получи Галан.

Със спечелената точка Еспаньол временно се изкачи на четвъртото място, което дава право на участие в Шампионската лига. "Синьо-белите" обаче имат само една точка аванс (с 33) пред следващия Леванте и две пред Атлетико (Мадрид), Малага и Осасуна. Хетафе е 11-и с 28 точки.