Еспаньол обърна Майорка до победата с 3:2 в първия мач от 20-ия кръг на Примера дивисион. Домакините губеха в резултата до 68-ата минута, но успяха да стигнат до важните три точки.

Мартин Петров пък не успя да дебютира за новия си тим, въпреки че бе пратен на два пъти да загрява, за да влезе в игра.

Симао Саброса откри резултата в 16-ата минута в полза на домакините, но с попадения на Джовани дос Сантос в 35-ата и Хави Маркес в 42-ата гостите от Майорка поведоха с 2:1.

В 68-ата минута обаче Еспаньол изравни след гол на Верду от дузпа, а в 81-ата минута защитникът на Майорка Луна бе изгонен след втори жълт картон. Останали с човек повече, домакините стигнаха до пълния успех само две минути по-късно, когато Хосе Раул Баена вкара първия си гол през този сезон, засичайки прострелно центриране отляво.

Така Еспаньол се изкачи до 14-ата позиция с актив от 21 точки, колкото има и Атлетик (Билбао), но баските са с мач по-малко. Майорка пък остана в зоната на изпадащите със 17 точки на 18-а позиция.