Еспаньол победи Леванте с 3:2 и се изкачи на 14-а позиция в Примера дивисион. Мартин Петров записа 16 минути игра за домакините, като се появи на терена в 74-ата минута на мястото на Симао Саброса.

Това бе четвърти пореден мач без загуба за Еспаньол, в които тимът записа три победи и едно равенство.

Полузащитникът на Леванте Ибора даде аванс на домакините с автогол в 42-ата минута, но веднага след подновяването на играта след почивката Рубен Гарсия изравни. В 67-ата минута обаче Кристиян Стуани отново върна преднината на Еспаньол, а две по-късно Серхио Гарсия покачи на 3:1.

Крайното 3:2 оформи Обафеми Мартин с 87-ата минута. В продължението на срещата Мартин Петров можеше да успокои съотборниците си с четвърти гол, но от малък ъгъл не успя да преодолее вратаря Мунуа.