Валенсия продължи с колебливите си изяви през този сезон в испанското първенство, но все пак измъкна победа с 2:1 в домакинството си на Еспаньол от 12-ия кръг на Примера.

"Лос Че" обаче стигнаха до успеха едва в 90-ата минута и то след гол от дузпа. Преди това обаче бяха повели с попадение на Джонатан Виера в 16-ата минута, а гостите от Барселона изравниха чрез Самуеле Лонго в 31-ата.

В 86-ата минута Карлос дел Серо Гранде отсъди дузпа заради игра с ръка на Ектор Морено в наказателното поле. Каталунците обаче изобщо не останаха доволни от решението на рефера и последваха бурни протести, които доведоха до червени картони на Ектор Морено и Серхио Гарсия. Така след кратко забавяне дузпата все пак бе изпълнена и реализирана от Роберто Солдадо, за да си стигне до успеха на Валенсия.

В друга среща от съботната програма амбициозният отбор на Малага бе неочаквано спрян с 0:0 при гостуването си на Осасуна, който преди началото на кръга заемаше последното място.

Така в класирането след тези срещи ситуацията вече е следната. Малага е 4-ти с 19 точки, Валенсия е на 9-а позиция с 15 точки, но със същия актив са още 3 отбора разпределящи се между 8-ото и 11-ото място. Осасуна и Еспаньол са плътно на дъното с по 9 точки съответно на 19-о и 20-о място.