Майорка и Сарагоса завършиха 1:1 в среща от 14-ия кръг на Примера дивисион. Майорка бе домакин и игра с човек повече почти през целия мач, но беше напът дори да загуби мача. Това е девета поредна среща без победа за отбора на Хоакин Капарос.

Майорка започна по-добре и в 13-ата минута Емилио Нсуе нахлу в наказателното поле, но бе съборен от Глен Лувенс, който получи втори жълт картон и бе изгонен. Имаше и дузпа, но Виктор Каседесус не успя да реализира, след като Роберто Хименес отрази удара му.

В 16-ата минута Сарагоса изненадващо успя да поведе в резултата след неразбирателство в защитата на домакините. Елдер Пощига бе точен.

Майорка даде всичко от себе си, за да стигне до нужния успех, но почти до самия край не успяваше. Все пак в 85-ата минута Виктор с глава направи 1:1, което се оказа и крайният резултат.

Така Майрока вече има актив от 13 точки и изплува над изпадащите, като заема 17-ата позиция. Сарагоса пък се намира на 13-ото място с 16 точки.