Селта изненадващо победи Виляреал с 2:0 като гост в мач от 24-ия кръг на Примера дивисион.

Въпреки че играчите на "жълтата подводница" доминираха в по-голямата част от срещата, два късни гола решиха изхода на двубоя в полза на бившия тим на Любослав Пенев.

Първото попадение падна в 83-ата минута, когато при центриране от фаул Фабиан Ореяна прати топката във вратата на Хуан Карлос.

В 87-ата минута на мача пък феновете на домакините хвърлиха димка със сълзотворен газ и това доведе до временно прекъсване на срещата. Наложи се публиката да напусне стадиона по най-бързия начин.

Все пак двубоят се доигра, а в 90-ата минута влезлият като резерва Нолито оформи крайния резултат.

Така Селта заема 11-ата позиция с 29 точки, а Виляреал е пети с 40. Лидери са Барселона и Атлетико (Мадрид) с по 60. С три по-малко е Реал (Мадрид), който обаче все още не е изиграл мача си от кръга.