Валядолид и Райо Валекано направиха равенство 1:1 в изключително важния сблъсък помежду си от 29-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима са директни съперници в борбата за оцеляване и изглежда точката е малко по-ценна за гостите от Райо Валекано.

Всъщност и двете попадения бяха дело на играчи на мадридския тим. Зе Кащро си отбеляза автогол още в 8-ата минута, а изравнителното попадение бе дело на Буено в последната минута на първото полувреме.

Така двата тима продължават с еднакъв актив от по 29 точки. Благодарение на по-добрата голова разлика Валядолид е 15-и в класирането, а Райо Валекано е на мястото точно над зоната на изпадащите – 17-о, със само точка преднина. Между двата тима със същите точки е и Осасуна.
В други срещи от кръга в Примера Еспаньол и Леванте направиха 0:0, а Гранада спечели срещу гостуващия Елче с 1:0. Доскорошният играч на Левски Гари Родригес игра през второто полувреме като резерва.