Положението на Бетис се влошава и „зелено-белите” изглеждат все по-близо до изпадане, след като загубиха с 1:2 като домакин на Малага в андалуското дерби от 31-ия кръг в испанското първенство.

Лоренсо Рейес откри резултата в полза на Бетис лед половин час игра, но в в последните седем минути на двубоя гостите достигнаха до пълен обрат. В 83-ата минута Хуанми изравни, а четири минути след това Серхи Дардер донесе успеха в полза на "синьо-белите". В последната минута на двубоя Рубен Кастро от домакините изпусна дузпа.

Бетис е на последното 20-о място в класирането с актив от само 22 точки и само 7 кръга преди края има изоставане от 8 точки от спасителната 17-а позиция. Малага е в средата на класирането в Примера дивисион с 35 точки.

В друга среща от кръга Гранада загуби домакинството си на Леванте с 0:2. Отборът от Валенсия си гарантира оставане в елита и през следващия сезон, докато Гранада все още е малко над зоната на изпадащите.