Реал (Мадрид) постигна категорична победа с 5:1 в домакинството си на Леванте от 30-ия кръг на испанското първенство.

Треньорът Жозе Моуриньо донякъде изненадващо бе дал почивка на голямата си звезда Кристиано Роналдо, който остана на резервната скамейка.

Рядко срещана гледка - Роналдо на резервната скамейка. Компания му правят Ди Мария и Касияс.

На терена пък гостите от Валенсия първи успяха да стигнат до гол. В 31-ата минута след центриране на Педро Риос, Мичел надигра Алваро Арбелоа и реализира във вратата на Диего Лопес.

Мадридчани обаче много бързо направиха обрат и само след 8 минути вече водеха в резултата. В 36-ата минута Гонсало Игуаин получи страхотен пас от Шаби Алонсо, след което направи още по-хубаво отиграване и изравни. В 39-ата минута Кака направи 2:1 от дузпа, която сам изработи, след като негово подаване срещна ръката на Кристиан Лел в наказателното поле на гостите.

Кака получи шанс да започне като титуляр и се отблагодари с гол.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

През второто полувреме домакините имаха явен превес, но стигнаха до разгромния резултат едва в края на мача. Роналдо се появи в игра, а в 84-ата минута се разписа сред голмайсторите след пас на Игуаин от аутлинията. В 87-ата мин. португалецът нахлу в наказателното поле, но не се прояви като егоист и подаде към Йозил, който засече топката и вкара за 4:1. Германският национал още веднъж се озова в прегръдките на съотборниците си при идентична ситуация, като този път завърши пробив на Ди Мария, който навърза няколко играчи на Леванте в наказателното поле, а в крайна сметка Йозил оформи крайния резултат 5:1.

Роналдо все пак влезе в игра като резерва и реализира третото попадение за тима си.

Голова фиеста имаше и в друга среща от Примера, в която Реал Сосиедад победи с 4:2 участника в Шампионската лига Малага. Карлос Вела в 21-ата, Алберто де Ла Бея в 24-ата, Антонио Гриесман в 30-ата и Иниго Мартинес в 51-ата минути бяха точни за баските. За андалусийците се разписаха Педро Морасел в 43-ата и Роке Санта Крус в 70-ата мин.

В класирането Реал (Мадрид) остава на 2-ро място с актив от 65 точки. Реал Сосиедад удържа 4-ата си позиция с 51, следван от Малага с 47. Леванте е на 10-а позиция с 40 т.