Барселона започна ударно в испанското първенство. Каталунците размазаха Леванте със 7:0 в дебюта на треньора Херардо Мартино и новото попълнение Неймар. Бразилецът влезе в 64-ата минута, но не можа да се разпише.

Головата серия започна още в третата минута. Алексис Санчес откри резултата след пас на Фабрегас. Лионел Меси удвои резултата в 12-ата минута. След още 11 минути резултатът вече беше класически, за ужас на футболистите на Леванте, които не знаеха къде се намират. Дани Алвеш направи 3:0. До края на първата част паднаха още три попадения в полза на Барса. Педро направи 4:0 в 26-ата минута. В 42-ата минута Меси от дузпа направи 5:0. Секунда преди почивката Шави бе точен за 6:0.

След почивката играчите на Барса намалиха оборотите и вкараха сами един гол. Педро бе точен в 73-ата минута. Гостите така и не направиха нищо запомнящо се и могат да се радват, че не си тръгнаха с поражение с двуцифрен резултат.