Барселона не показа никаква милост към Сантос, нищо че това лято взе най-голямата им звезда Неймар. Каталунците разгромиха бразилския си съперник с 8:0 за трофея „Жоан Гампер”. Нито едно от попаденията обаче не бе на Неймар, който се появи за 15 минути през второто полувреме и по този начин направи дебют на „Камп Ноу”, където препълнените трибуни го приветстваха бурно.

Головото шоу започна още в 9-ата минута със страхотно попадение на звездата Лионел Меси, само три минути по-късно Лео, но от Сантос си отбеляза автогол. Третият гол паднва в 21-ата минута, а Меси отново бе главно действащо лице, след като напредна в наказателното поле, но реши да комбинира с Алексис Санчес, а той не разочарова и реализира за 3:0. В 28-ата минута Жорди Алба получи чудесен пас в наказателното поле, напредна отляво и подаде към Пердо, който бе пред вратата и вкара четвъртия гол за Барселона.

През второто полувреме Херардо Мартино направи осем смени, а една от тях бе Неймар. Младият бразилски талант направи своя дебют с екипа на Барселона на „Камп Ноу” точно срещу бившия си отбор.

Не закъсня и новата порция голове – в 52-ата минута Сеск Фабрегас бе точен за 5:0. В 69-ата минута отново той бе точен и за 6:0, а асистенцията за това попадение бе на Неймар. 4 минути по-късно и Адриано се разписа със силен удар от границата на наказателното поле, а крайното 8:0 оформи младият камерунец Дунго, който се появи на мястото на Меси в 61-ата минута.