Барселона вече е шампион, но продължава преследването на заветната цел да завърши първенството на Испания със 100 точки. Точно с толкова през миналия сезон завърши Реал (Мадрид), с което постави рекорд за най-много спечелени точки в рамките на един шампионат в Примера. Каталунците все още имат шанс да достигнат трицифрения актив, след като постигнаха домакинска победа с 2:1 срещу Валядолид в среща от 36-ия кръг.

Така Барса вече е с 94 точки и има реален шанс да изпълни целта си, а съперниците до края са градският съперник Еспаньол и Малага, който ще гостува на „Камп Ноу”.

Успехът на „синьо-червените” в дъждовната вечер бе изкован през първото полувреме. Педро откри резултата в 21-ата минута, а в 42-ата Марк Валиенте от състава на гостите си вкара автогол. През втората част домакините имаха превес, но в крайна сметка не стигнаха до нови голове, а в самия край за нарушение на Монтоя бе отсъдена дузпа, която Виктор Перес превърна в гол и оформи крайния резултат 2:1 в 89-ата мин.

Валядолид диша спокойно и се намира в златната среда на 13-о място с 43 точки.