Барселона подължава победния си ход. Каталунците спечелиха домакинството си на Сарагоса с 3:1 в мач от 12-ия кръг на Примера дивисион. Лео Меси вкара два от головете в мача в 16-ата и 60-ата минута и така вече има 78 попадения от началото на годината. Алекс Сонг също се разписа в 28-ата минута, като това бе първият му гол за тима. За Сарагоса пък се разписа бившият играч на домакините Монтанйес в 23-ата минута. В края Андрес Иниеста уцели гредата за Барса и пропусна да направи успеха на лидерите още по-убедителен. В състава на Барса се завърна капитанът Карлес Пуйол, който заради травма бе повече от месец извън терените. В класирането Барселона е начело с 34 точки, пред Атлетико (Мадрид) с 28 и мач по-малко. Сарагоса е 11-и с 15 точки.

:
  • 90'
  • 81'
    Последна смяна и за Сарагоса - Бабович заменя Аранда
  • 80'
    Великолепна игра на Андрес Иниеста и греда за Барселона
  • 78'
    Последната смяна на Барса вече е факт - Педро отстъпва мястото си на Сеск Фабрегас
  • 75'
    Тито Виланова предприема втора смяна в състава на Барса - Пуйол е заменен от Бартра
  • 73'
    Втора смяна за Сарагоса - Постига заменя Виктор
  • 62'
    Тейо заменя Давид Вия
  • 60'
    Отново гол на Меси и 3:1 за Барса! Звездата вкара след красиво изпълнение от границата на наказателното поле и вече има 78 гола за 2012 година
  • 58'
    Треньорът на гостите Маноло Хименес заменя Зукулини с Вилчес
  • 51'
    Изстрел на Карлос Аранда, Валдес спасява
  • 48'
    Зукулини получава първия жълт картон в срещата
  • 46'
  • 41'
    Добра атака на Сарагоса, няколко играчи се разминават с топката, преди тя да попадне в Зукулини. Той обаче стреля неточно
  • 45'
  • 30'
    Страхотна възможност за Сарагоса. Удар на Виктор Родригес преминава на сантиметри от лявата греда на Барса
  • 28'
    Барса бързо си връща преднината. Алекс Сонг бе оставен сам и реализира за 2:1 с първото си попадение за тима
  • 25'
    Монтанйес изравнява резултата на "Камп Ноу". Бившият играч на Барса наказва каталунците след недобре изчистена топка от Монтоя
  • 16'
    Лео Меси откри резултата с удар по земята. Аржентинецът получи хубав пас от Жорди Алба и вкара 77-ия си гол за годината