Барселона добави нови три точки към актива си, след като победи с 3:1 като гост на Валядолид.

Каталунците, които в този мач бяха ръководени от Жорди Роура, поради заболяването на Тито Виланова доминираха през целия двубой.

През първото полувреме удар на Лионел Меси от фаул срещна гредата на вратата на домакините. Малко преди почивката Шави Ернандес откри резултата в полза на "синьо-червените", засичайки отблизо топката във вратата.

След точно един час игра Меси се разписа с далечен удар и реализира своя гол номер 26 в шампионата на Испания.
В последната минута на редовното време Хави Гера реализира почетен гол за домакините.

В края на продължението резервата Кристиан Тейо оформи крайното 3:1 след бърза контраатака.

Барса вече има 49 точки на първо място в класирането,
Атлетико Мадрид е с девет точки по-малко на втора позиция.

В друг мач от кръга Майорка се наложи като гост с 2:1 над Бетис, Сарагоса спечели с 2:0 при визитата си на Атлетик (Билбао).