Мечтан финал между Барселона и Реал (Мадрид) ще има през този сезон за Купата на краля. След като първо Реал свърши своята работа и отстрани съгражданите си от Атлетико, сега и Барса преодоля полуфиналите. Съперник на каталунците бе Реал Сосиедад и реваншът завърши наравно 1:1, но всичко бе решено още в първата среща, в която Барса спечели с 2:0 като домакин.

Меси вкарва гола за Барса.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

И сега "синьо-червените” обаче си бързо си гарантираха участието на финала, след като през първото полувреме поведе в резултата и така взе солиден и вече непреодолим аванс. Лео Меси бе титуляр и очаквано се разписа в 27-ата минута. Реал Сосиедад обаче се оттегли почетно от турнира и в края на срещата стигна до равенство с попадение на Антоан Гризман в 87-ата минута.

Така Барселона обаче е крайният победител с общ резултат 3:1. На финала ще се изправи срещу Реал (Мадрид), а двубоят е още на 19 април.