Барселона завърши наравно 2:2 с предпоследния в класирането в Примера дивисион Селта. Гостуването на каталунците от 29-ия кръг се оказа по-трудно от очакваното, но и играта, която те показаха не беше на типичното височко ниво.

Въпреки равенството, Барселона остава едноличен лидер в класирането. Лионел Меси пък не пропусна да се разпише в 19-и пореден шампионатен мач и вече е единственият футболист, успявал да вкарва последователно на всеки тим от Примера.

Барселона започна по-добре и опита да натисне съперника си, но нещата в атака не се получаваха особено добре и в крайна сметка първи домакините пратиха топката в противниковата врата. Това се случи в 12-ата минута, но голът не бе зачетен заради очевидна засада.
В 30-ата минута Меси се строполи в наказателното поле и имаше претенции за дузпа, но съдията не даде такава. Осем минути по-късно Селта наказа гостите си с попадение на Начо Инас, който откри резултата.

Все пак преди почивката Барса успя да изравни. След като в 41-ата минута Меси не успя да се разпише от пряк свободен удар, избит чудесно от вратаря Хавиер Варес, в 43-ата аржентинската суперзвезда асистира на младия Тейо, който прати топката в далечния ъгъл, а гредата и помогна, за да се отбие и влезе в мрежата за 1:1.

Второто полувреме също не започна с особено впечатляваща игра за гостите, но все пак в 73-ата минута Барселона успя да поведе. Тейо върна жеста на Меси, а аржентинецът се разписа и постави нов рекорд – стана първият футболист, който е вкарвал последователно на всеки един отбор от Примера. Това бе и 19-и пореден шампионатен мач, в който Бълхата бележи.

В края на мача обаче колебливата игра в защита на каталунците бе наказана. Борха Оубиня беше оставен непокрит на далечната греда и с глава успя да изравни за 2:2 в 88-ата минута.