Барселона победи Хетафе с внушителното 5:2 като гост в среща от 17-ия кръг на испанското първенство. Двубоят бе доста драматичен, а любопитното е, че до 15-ата минута каталунците губеха с 0:2 и изглеждаше, че ще загубят мача. След това обаче успяха да вкарат цели пет гола и се поздравиха трите точки.

Каталунците делят първото място в класирането с Атлетико (Мадрид). И двата тима са са с по 46 точки, но тимът на Тата Мартино е с по-добра голова разлика. Хетафе е осми с 23 точки.

Двубоят започна страхотно за домакините. Ескудеро откри резултата в 10-ата минута, а Лопес удвои в 15-ата.

Барса обаче обърна нещата в своя полза още до края на първата част, а в главно действащо лице се превърна Педро. Той намали резултата в 34-ата минута, отново той се разписа в 41-ата и в 43-ата минута, оформяйки хеттрика си.

След почивката се развихри Фабрегас. Той отбеляза в 68-ата и 72-ата минута и оформи крайното 5:2 за Барселона.