Барселона постигна историческа победа номер 1000 на своя стадион "Камп Ноу", откакто той е открит през 1957 година. Жертвата на каталунците бе Селта, а юбилейният успех бе подобаващо класически и Барса спечели с 3:0 в срещата, която бе от 30-ия кръг на Примера дивисион.

Този път в мача блесна бразилската звезда на "синьо-червените” Неймар, който вкара две от попаденията. Лионел Меси разбира се не остана по-назад и също се разписа и върви уверено напред към рекорда за най-много голове в Ла Лига.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута. Лео Меси даде пас на Алексис Санчес в наказателното поле, чилиецът продължи към Неймар, който от непосредствена близост вкара за 1:0.

След няколко пропуска Барса стигна и до второ попадение в 30-ата мин., когато Иниеста пусна пас по конец към Меси намирайки го в пространство, сгъстено с противникови футболисти, аржентинецът се озова сам срещу вратаря Йоел и реализира.

В началото на второто полувреме, в 60-ата мин., Алексис Санчес пусна дълъг пас към Неймар, който получи топката по лявото крило, навлезе към центъра, където се справи с двама защитници на гостите и с прецизен удар оформи крайния резултат 3:0.

Лошата новина за каталунците в мача бе, че вратарят Виктор Валдес получи видимо тежка контузия и бе изнесен на носилка още през първото полувреме.

С успеха Барселона събра актив от 72 точки и заема второ място. Лидер е Атлетико (Мадрид) със 73 точки, а Реал (Мадрид) остана трети със 70 точки след грешката си в Севиля.

Селта остава на 12-а позиция с 33 точки.

В друга среща от кръга Райо Валекано победи Осасуна като домакин с 1:0.