Барселона постигна убедителна победа над Гранада с 3:0 в среща от 14-ия кръг на испанското първенство. Две от попаденията за каталунците, които са без контузения Лионел Меси, паднаха от дузпи.

От 66-ата минута нататък гостите играха с човек по-малко, тъй като Мануел Итура бе изгонен за втори жълт картон.

В 19-ата минута реферът посочи бялата точка за нарушение срещу Фабрегас. Иниеста бе точен за първи път през този сезон.

В 39-ата минута именно той бе фаулиран и Барса получи втора дузпа. Сеск Фабрегас прати топката в мрежата за 2:0.

Алексис Санчес в 71-ата минута направи резултата класически. Гостите напълно се предадоха и не бе чудно, че получиха и четвърти гол. Негов автор бе Педро Родригес в края на мача.