Барселона не можа да постигне победа във втори пореден мач като гост в испанското първенство и след като преди два кръга регистрира първата си загуба - от Реал Сосиедад, сега направи равенство 1:1 срещу Валенсия в среща от 22-рия кръг на Примера.

Резултатът бе открит в 32-ата минута, когато Жерард Пике опита да изчисти с глава центриране в наказателното поле на Барса, но топката попадна в Евер Банега и намиращият се в близост до точката на дузпата аржентинец порази вратата на Виктор Валдес.

Банега (вляво) откри резултата.

Каталунците бързо стигнаха до равенството. В 38-ата минута реферът Хосе Гонсалес видя нарушение на Жоао Перейра срещу Педро след сблъсък между двамата в наказателното поле на домакините и отсъди дузпа, въпреки последвалите бурни протести на футболистите в бяло. Лионел Меси бе точен от бялата точка и направи 1:1. С попадението голмайсторът на Примера удължи серията си от поредни шампионатни мачове, в които не спира да бележи и те вече са 12.

В самия край на първото полувреме Валенсия можеше да възстанови аванса си, но Валдес отрази хубав удар на Гуардадо.

След почивката срещата продължи да бъде доста равностойна. Първо капитанът на „Лос Че” Роберто Солдадо опита да превземе вратата на съперника в 50-ата мин., а 4 мин. по-късно гостите отвърнаха и Лео Меси пусна невероятен извеждащ пас към Сеск Фабрегас, който обаче не можа да реализира, останал сам срещу вратаря Висенте Гуайта.

Меси продължава да увеличва рекорда си и вече има голове в 12 поредни мача в Примера.

Опасностите се редуваха пред двете врати и в 69-ата мин. се наложи Валдес отново да показва класа и максимално да се разтегне след диагонален удар на Каналес. Най-чистата ситуация през тази втора част обаче се откри пред влезлия като резерва Давид Вия. В 76-ата мин. Дани Алвеш проби отдясно и пусна отличен пас в наказателното поле, но Вия не съумя да засече хубаво топката и да накаже бившия си отбор. Критична за Барса бе 89-ата минута, когато Сисоко отне топката на Пике в близост до тъч линията, навлезе в наказателното поле, пусна пас, който бе пресечен от Валдес, веднага последва удар на на Солдадо, но вратарят на "синьо-червените" бързо успя да реагира и спаси вратата си.

Така срещата завърши наравно, но от Барселона едва ли ще правят драми, като се има предвид солидната им преднина на върха в класирането. Каталунците водят с 59 точки, а следващият Атлетико (Мадрид) е с 50. Големият враг Реал (Мадрид) пък е далеч назад с 43 т. Валенсия се намира на 6-а позиция с 34 точки.

В други срещи от неделната програма на кръга Малага и Сарагоса направиха 1:1, Севиля победи Райо Валекано с 2:1.