Барселона се класира за полуфиналите на Купата на краля. И без Лионел Меси каталунците показаха, че могат да бъдат убедителни на терена и постигнаха нова разгромна победа срещу Леванте в четвъртфиналите на турнира. Първата среща във Валенсия преди седмица завърши 4:1 за Барса, а сега на "Камп Ноу” победата бе с 5:1.

С оглед на предрешения двубой, проливния дъжд и тежкия терен Меси остана на резервната скамейка и изобщо не се появи в игра.

Двата двубоя се развиха по идентичен начин, като и в двата случая Леванте повеждаше, но после понесе тежка загуба. Всъщност и шестте попадения във втория мач бяха дело на футболисти на Барса. Сержи Роберто си вкара автогол и гостите поведоха в резултата още в 9-ата минута. Преди почивката домакините вече бяха направили обрат с доста изненадващи голмайстори. В 28-ата мин. Адриано изравни, а в 44-ата Пуйол реализира за 2:1.

Пуйол бележи във вратата на Леванте.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Още в началото на второто полувреме резултатът стана разгромен с два гола на Алексис Санчес в 50-ата и 52-ата минути. Крайното 5:1 оформи Сеск Фабрегас в 68-ата мин. и така Барса се класира напред с общ резултат 9:2.

Мадридско дерби Атлетико - Реал на полуфиналите за Купата на краля >>

На полуфиналите Барселона ще се изправи срещу победителя от двубоя Реал Сосиедад – Расинг Сантандер. В първата среща Реал Сосиедад спечели с 3:1 срещу третодивизионния тим. В другия двубой за място на финала ще се изправят Реал (Мадрид) и Атлетико (Мадрид).