Барселона най-накрая допусна грешка. Това се случи в 9-ия кръг на Примера дивисион, а шампионите стигнаха само до нулево реми като гост на Осасуна. Атлетико (Мадрид) от своя страна също допусна първа грешна стъпка и изпусна златна възможност да оглави временното ласиране.

Лионел Меси се завърна след лечение на контузия, влезе като резерва на Чави в 66-ата минута, но дори и суперзвездата на каталунците не успя да измисли как да вкара във вратата на непретенциозня съперник. Преди това многомилионната покупка Неймар демонстрира отлична техника, зарадва зрителите с чудни финтове, но не и с гол.

В крайна сметка Барселона рискува да загуби лидерската си позиция във временното класиране, но и Атлетико (Мадрид) загуби първи точки за новия сезон и то цели 3, с което дори позволи на каталунците да дръпнат с една точка на върха. Но преди дербито с Реал (Мадрид) Барса вече е само с 3 точки преднина.

Атлетико (Мадрид) падна с 0:1 от Еспаньол. Вратарят Тибо Куртоа си вкара автогол в 53-ата минута.