Барселона победи Малага с 4:1 в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион, а двубоят ще бъде запомнен с поредния рекорд, който Лионел Меси счупи. Аржентинецът вкара хеттрик и подобри рекорда на Герд Мюлер от сезон 1972/73, когато германецът отбеляза 67 попадения с фланелката на Байерн (Мюнхен).

Сезон 2011/2012 все още не е завършил, но гениалният аржентинец вече има 68 гола и по всичко личи, че далеч не е свършил с отбелязването на попадения.

Меси дръпна и на Кристиано Роналдо на върха на голмайсторската класация в Примера дивисион.

Карлес Пуйол изведе Барса напред в резултата още в 14-ата минута, засичайки центриране на Иниеста отдясно, но в 27-ата Рондон направи резултата 1:1, след като успя да засече с глава центриране на Хесус Гамес отдясно.

Равенството не се задържа дълго и в 35-ата минута реферът Хавиер Туриенсо Алварес отсъди изключително спорна дузпа за Барса, тъй като нарушението срещу Иниеста бе извън наказателното поле. От бялата точка Меси бе безпогрешен и направи 2:1.

В 58-ата минута дойде нова спорна ситуация - капитанът на гостите Дуда блокира Меси в наказателното поле, топката бе избита, но помощник-арбитърът сигнализира на главния съдия, че е имало нарушение и реферът свири втора дузпа за Барса, от която аржентинецът покачи на 3:1.

Крайното 4:1 бе оформено в 64-ата минута, когато Меси изскочи сам срещу Камени, преодоля го и на празна врата вкара третия си гол в срещата.