Барселона постигна категоричен успех с 5:0 над Кордоба в реваншо от осминафиналите за Купата на Испания. С общ резултат 7:0 каталунците продължават напред в надпреварата. За Барса играха голяма част от резервите, звездата Лионел Меси не взе участие в срещата. Въпреки това обаче момчетата на Тито Виланова разпиляха съперника си.

Тиаго Алкантара откри резултата още в 17-ата минута и това бе само началото на головото шоу. В 21-ата и 26-ата минута Давид Вия заби два гола и резултатът стана 3:0. След почивката и Алексис Санчес стана автор на две попадения. Той бе точен в 55-ата и 85-ата минута. Гостите от Кордоба не можаха да сътворят нищо съществено и дори не вкараха почетен гол.

На четвъртфиналите Барселона ще се изправи срещу Малага.

В друг мач Бетис се наложи над Лас Палмас с 1:0 и с общ резултат 2:1 също продължава напред. Тимът от Севиля се изправя срещу Атлетико (Мадрид) за място на полуфиналите.