Барселона се класира за полуфиналите за Купата на Краля, където ще се изправи срещу големия си съперник в Испания Реал (Мадрид). Каталунците отстраниха Малага с общ резултат 6:4. Първата среща бе завършила 2:2, а във втория мач Барса успя да бие с 4:2 в истински голов екшън и да продължи напред. Първият мач с Реал е на 30 януари, а вторият - на 27 февруари.

Двубоят започна интересно и още в осмата минута Барселона водеше. Педро отбеляза след пас на Дани Алвеш. Едва четири минути по-късно обаче резултатът стана равен, след като Хоакин Санчес се разписа.

Втората част започна по същия начин. Жерар Пике, който на 22 януари стана татко на син, отбеляза гол в 49-ата минута, след като получи добра топка от Иниеста. В 68-ата минута Роке Санта Крус отново изравни. При този гол имаше скандал, тъй като в наказателното поле лежеше Сеск Фабрегас, но реферът не спря играта.

Именно Фабрегас подаде на Иниеста в 75-ата минута и той даде преднина на Барса. Точка на спора сложи Меси десет минути преди края. Аржентинецът се разписа с глава и оформи крайното 4:2 в полза на своя отбор.