Атлетико (Мадрид) измъкна 0:0 при гостуването си на Хетафе в мач от 30-ия кръг на испанското първенство.

Възпитаниците на Диего Симеоне стигнаха до третото равенство в последните си пет мача в Примера дивисион, въпреки че завършиха срещата с 9 души на терена.

Столичани останаха на трето място с 62 точки. Лидер е Барселона със 78 точки, а Реал (Мадрид) е втори с 65 точки.

Първото полувреме на "Алфонсо Перес" беше равностойно и без чисти положения пред двете врати.

В началото на втората част Алделазиз Барада можеше да изведе домакините напред, но изстрелът му по тревата от наказателното поле в десния ъгъл на вратата на Атлетико беше спасен с плонж от Тибо Куртоа.

Отново ЛБарада беше близо до попадение в 70-ата минута. Той стреля опасно от фаул от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от лявата греда на Куртоа. В 72-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Марио Суарес игра умишлено с ръка в средата на терена и получи втори жълт и червен картон.

С човек повече Хетафе опита да натисне, но така и не стигна до чисто положение.

Във втората минута на даденото от съдията продължение Диего Годин от Атлетико също получи втори жълт и червен картон след удар с лакът в главата на Алваро Гарсия. Хетафе остана девети с 44 точки.

В последния мач от деня Валенсия се справи с Валядолид и победи с 2:1.