Атлетико (Мадрид) разгроми Хетафе със 7:0 в двубой от 14-ия кръг на испанското първенство. "Дюшекчиите" показаха на Барса и Реал, че през този сезон няма да им е лесно.

Раул Гарсия започна головата фиеста, след като засече с глава центриране от корнер. В 37-ата минута Лопо си вкара автогол. Пет минути по-късно Валера бе изгонен за втори жълт картон.

В 49-ата минута Вия направи 3:0. Той не сгреши, след като бе изскочил сам срещу вратаря. Три минути по-късно Раул Гарсия вкара втория си гол в мача. ВМ 69-ата минута и Диего Коща записа името си сред голмайсторите.

До края Давид Вия се отчете с още едно попадение, а Адриан Лопес оформи крайното 7:0. Атлетико вече е само на три точки от лидера Барселона.