Атлетико (Мадрид) продължава безгрешната си серия от началото на сезона в испанското първенство и спечели четвърта поредна победа в четвъртия кръг от Примера. Този път жертва на столичани бе новакът Алмерия, а успехът на домакина Атлетико бе с 4:2.

"Дюшекчиите" поведоха още в 15-ата минута с гол на Давид Вия, Диего Коста бе точен от дузпа в 37-ата. Гостите върнаха едно попадение преди почивката чрез Родри в 40-ата мин, но през второто полувреме Атлетико вкара нови два гола. Само в рамките на 3 минути, в 64-ата и 67-ата, Тиаго и Раул Гарсия се разписаха и доведоха нещата до 4:1. Крайният резултат 4:2 бе оформен от Алеикс Видал в 90-ата мин.

Поне за кратко Атлетико е лидер в класирането с пълен актив от 12 точки, но е с мач повече. Другите отбори, които бяха безгрешни до този момент и могат да се изравнят с тях са Барселона, Виляреал и Реал (Мадрид). Алмерия засега е 14-и с едва 2 точки.