Атлетико (Мадрид) победи Реал (Сарагоса) с 2:0 в мач от 19-ия кръг на Примера дивисион и така продължава преследването на лидера Барселона.

Домакините бяха по-добрия отбор на терена през целия мач и успяха да реализират два гола още през първото полувреме. В 31-ата минута точен бе Тиаго, който се възползва по най-добрия начин от центриране от корнер на Габи. След това в 38-ата звездата на отбора Фалкао бе точен от дузпа, за 2:0. 11-метровият наказателен удар бе даден за нарушение на Сапунару срещу Арда Туран.

През второто полувреме отново Атлетико водеше играта, но спокойствието от двата гола преднина намали остротата на атаките и до нови попадения не се стигна.

Малко по-рано, в друг мач от кръга Реал Сосиедад и Депортиво Ла Коруня завършиха 1:1. Пици откри за Депортиво в 27-ата минута, но в края на първото полувреме Вела изравни.