Атлетик (Билбао) зарадва феновете си с победа при откриването на новия си стадион "Сан Мамес". Момчетата на Ернесто Валверде спечелиха с 3:2 срещу Селта в двубой от четвъртия кръг на Примера дивисион.

Както е известно, Атлетик разруши стария си 100-годишен Сан Мамес, популярен още като Катедралата, и от новото първенство ще приема мачовете си на новото съоръжение, макар и още недовършено.

Селта откри резултата в 14-ата минута благодарение на Шарлис. След това обаче Атлетик пое инициативата и стигна до три безответни попадения Сан Хосе, Андони Ираола и Ечебария.

Десетина минути преди края гостите намалиха до 2:3 след гол на Санти Мина, но за нещо повече нямаха сили.
Така в класирането Атлетик е пети с 9 точки, а Селта заема девета позиция с 5 точки.

В друг мач Елче и Валядолид направиха нулево равенство и са във втората половина на таблицата, съответно с 3 и 4 спечелени точки от началото на сезона.