Атлетик (Билбао) се наложи над Майорка с 1:0 като гост в среща от 16-ия кръг на испанското първенство. Ариц Адурис бе автор на единствения гол в двубоя. Това е втори пореден успех за баските, които вече заемат 11-а позиция. Майорка пък е на точка пред изпадащите.

Адурис вкара десетия си гол в първенството. Той засече топката след пас Ираола и не остави никакви шансове на вратаря.

След това играчите на Атлетик продължиха да нападат, но и Майорка показа зъби. След почивката темпото на игра спадна и логично не се стигна до повече попадения.

В друга среща от кръга Хетафе и Осасуна направиха 1:1. И двата гола паднаха в последните минути. Кике Сола даде аванс на памплонци в 84-ата минута, а Диего кастро изравни три минути след края на редовното време. Той отбеляза от дузпа, която предизвика сериозни полемики, тъй като бе доста съмнителна.

Гранада и Реал Сосиедад пък не можаха да си отбележат гол. Домакините вече са над чертата и са на 17-о място с 13 точки. Отборът от Сан Себастиан е осми с 22 точки.