Атлетик (Билбао) разби гостуващия Атлетико (Мадрид) с 3:0 в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион.

Домакините, които от 4 мача бяха без спечелена среща тотално надиграха своя съперник през втората част и заслужено стигнаха до трите точки. След нулево равенство през първото полувреме в 50ата минута Сан Хосе даде аванс на Атлетик.

В 77-ата минута Сусаета удвои резултата, а в 84-ата минута Де маркос направи резултата класически.

В състава на гостите поради контузия отсъстваше голмайстора на отбора Фалкао.

Въпреки загубата Атлетико (мадрид) остава на 2-ра позиция, но разликата от лидера Барселона вече е 11 точки. С успеха Атлетик (Билбао) измести Севиля от 12-то място в класирането.

В друг мач от кръга Малага се наложи като гост над Майорка с 3:2, а райо Валекано излезе на 5-то място след победа с 3:0 над четвъртия в класирането Бетис.