Атлетик Билбао нанесе първа загуба на Барселона през този сезон в Примера дивисион. Баските се наложиха с 1:0 с гол на Муниан , но въпреки загубата Барса остава лидер в класирането , но само с по-добра голова разлика от Атлетико Мадрид.

Каталунците започнаха двубоя много по-добре от своя съперник и до 20-ата минута имаха няклоко отлични възможности за гол, но удари на Неймар и Иниеста не намериха целта.

Преумуществото на Барса продължи, но опитите да стигнат до попадение не се увенчаха с успех В 29-ата минута Муниан от Атлетик остана сам срещу Пинто, но слабият му удар бе спасен от стража на гостите. До края полувренмето играта бе равностойна и нулевото равенство се запази.

Втората част започна с лек превес на Барселона, но дварта състава продължиха да играят много предпазливо и положенията преддвете врати липсваха. Тактиката преобладаваше, както и единборствата в средата на терена.

Така сестигна до 70-ата минута, когато след бърза контраатака от дясно Сусаета подаде много остър пас в наказателното поле, който бе засечен от Муниан и Атлетик Билбао поведе в резултата. три минути по-късно Токеро можеше да удвои, след като от близо стреля с глава, но Пинто спаси удара му. До края на мача Барселона опита да притисне съперника си, но не успя да създаде нито една опасност и заслужено регистрира първата си загуба през новия сезон в Примера дивисион.