Атлетик (Билбао) постигна важна победа в борбата си за класиране в Шампионската лига. В последен мач от 32-ия кръг на Примера дивисион баските се наложиха с 2:1 при гостуването си на Леванте и така се утвърдиха на четвъртото място в класирането.

"Лъвововете" вече имат актив от 59 точки и възстановиха преднината си от 6 точки пред Севиля 6 кръга преди края.

В герой за Атлетик се превърна Ариц Адурис, който отбеляза и двете попадения. Антигерой пък стана Микел Сан Хосе, който пропусна дузпа и си отбеляза автогол.

Гостите доминираха още от началото на двубоя и в 12-ата минута си спечелиха правото да изпълнят дузпа, но Микел Сан Хосе пропусна от бялата точка. Адурис все пак откри резултата в 15-ата минута, а в последните секунди на първото полувреме направи 2:0 след удар с глава и асистенцияна Андер Ерера. Крайното 1:2 бе оформено след автогол Микел Сан Хосе в 67-ата минута.