Атлетик (Билбао) победи новака Виляреал с 2:0 на "Сан Мамес" в последен мач от деветия кръг на испанския шампионат.

С успеха баските събраха 16 точки и се изкачиха на шесто място в класирането.

Виляреал допусна едва второ поражение в кампанията и остана четвърти със 17 точки.

Микел Рико откри резултата в 33-ата минута, след като засече центриране на Андони Ираола.

Две минути по-късно Ариц Адурис се възползва от грешка на защитника Матео Музакио и удвои с първия си гол за сезона.

Секунди преди почивката капитанът на гостите Бруно Сориано получи пресилен втори жълт и червен картон за задържане на Микаел Сусаета.

В друг мач от кръга Леванте се изкачи на девето място с 13 точки след успех с 1:0 срещу Селта във Виго.

Двубоят на "Балаидос" премина под непрекъснат дъжд. Футболистите на двата отбора имаха сериозни проблеми при организирането на играта заради множеството локви по терена.

Втората част пък започна с 15-минутно закъснение заради проблем с електрическото осветление.

Единственото попадение дойде минута преди края, когато след удар на Хуанфран от фаул топката се отби от стената и попадна в краката на Папакули Диоп, който със силен шут я прати в мрежата.

Така тимът на Селта, който беше по-активен в мача, допусна четвърта поредна загуба в Примера дивисион и остана на предпоследното място с 6 точки.